BASF Polska

Portfolio BASF w Polsce obejmuje chemikalia i środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, chemię budowlaną (w tym domieszki do betonu) oraz lakiery samochodowe.

Centrala firmy BASF mieści się w Al. Jerozolimskich w Warszawie. Zakłady produkcyjne BASF znajdują się w Śremie (chemia budowlana, systemy poliuretanowe) oraz w Myślenicach (domieszki do betonu). Dziś BASF zatrudnia w Polsce ok. 280 pracowników, a obroty grupy w Polsce w 2011 roku wyniosły 685 milionów Euro. Firma współpracuje w Polsce z podmiotami z wielu gałęzi przemysłu, w tym oczywiście również z najwazniejszymi firmami chemicznymi.

W 2011 roku do BASF w Polsce dołączyli pracownicy Cognis Polska. Firma chemiczna Cognis została przejęta przez BASF SE w ramach globalnej transakcji.Społeczne zaangażowanie firmy widoczne jest na przykładzie współpracy BASF i Centrum Nauki Kopernik. W sierpniu 2010 BASF został wyłącznym partnerem laboratorium chemicznego w Centrum Nauki Kopernik. Laboratorium zostanie otwarte we wrześniu 2011. Będzie ono rocznie odwiedzane przez 10 000 dzieci i młodzieży.

Od maja 2012 prezesem BASF Polska jest dr Dirk Elvermann.

 

www.basf.pl